O skutecznej sukcesji biznesu, motywacji i powodach do podjęcia zmian w swojej firmie, pisze Karolina Kowalska, radca prawny KF-Lex
„Faktem jest, że dzisiaj większośc firm to takie, które działają w oparciu o wpis w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Co to oznacza? To, że w zasadzie przedsiębiorca sam skazuje się na wieczną harówkę. Czy jest na to lekarstwo? Jest i to bardzo proste. Tym lekarstwem jest sukcesja biznesu.”
„Głównym celem sukcesji jest zapewnienie firmie ciągłości. Jednakże aby tak się stało, jednym z kluczowych warunków jest zapewnienie nestorowi godziwych godziwych środków na utrzymanie. Ta emerytura ma pochodzić z funduszy, jakie wypracuje jego przedsiębiorstwo.”
„Przedsiębiorstwo to nie tylko aktywa i pasywa, o których mówią przepisy. Przedsiębiorstwo to także klienci, pracownicy, know-how, zobowiązania. Brak dopasowanej formy prowadzenia biznesu powoduje, że w sytuacji kiedy wskutek różnych niespodziewanych okoliczności, właściciel zostaje pozbawiony możliwości zarządzania nim w dłuższej perspektywie lub w ogóle, okazuje się, że firma z dnia na dzień przestaje istnieć. Dlatego przedsiębiorcy, którzy wcześniej przygotują się na taką ewentualność zyskują poczucie bezpieczeństwa w takich wypadkach. Wiedzą, że ich rodzina jest bezpieczna, że ich firma nadal będzie funkcjonować.”
Całość tekstu dostępna tu: kobietyprzykawie.pl/sukcesja-biznesu/