fbpx
KF-Lex kolejny raz włącza się do akcji Szlachetna Paczka

Tradycyjnie już, pracownicy i współpracownicy Kancelarii Finansowej Lex dołączyli do akcji, która wspiera rodziny w potrzebie. 

Rok 2020 był nieprzewidywalny, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, wydarzeń, na które nie bylśmy przygotowani, dla wielu bardzo trudny. Jeszcze mocniej czujemy potrzebę jednoczenia się i pomocy tym, którym tej pomocy realnie brakuje. A jeżeli można, należy pomagać!

W tym roku Zarząd Kancelarii Finansowej Lex podjął decyzję o dołączeniu do grupy osób wspierających dwie rodziny, z województwa kujawsko-pomorskiego oraz lubelskiego.

Paczki przygotowane zostały dla Pani Angeliki i jej rodzeństwa, Weroniki i Tomka, którymi się opiekuje. Ich tata nie utrzymuje z nimi kontaktu, a mama odebrała sobie w tym roku życie.

Cała trójka zmaga się z problemami zdrowotnymi, utrzymuje się z zasiłku, dają sobie radę tylko dzięki pomocy bliskich osób.

Dla nich udało się zebrać nie tylko wszystkie potrzeby, ale też opłacić zaległości finansowe, m. in. za czynsz. Właścicielka mieszkania, gdzie rodzeństwo wynajmuje lokum, rozumiejąc ich trudną sytuację, część kosztów przekładała na później. Od teraz nie mają już żadnych zaległości.

Drugą rodziną jest rodzina Pani Magdaleny wraz z mężem i rocznym, niepełnosprawnym synem Mikołajem. Rodzina wiodła spokojne, szczęśliwe życie, aż do momentu, gdy okazało się, że Mikołaj potrzebuje bardzo dużo opieki, wymaga specjalistycznego sprzętu i rehabilitacji, która pochłania krocie z wynagrodzenia. Pani Magdalenia robi co może, opiekując się 24 godziny an dobę synem przy wsparciu męża, pracuje też zdalnie.

Dla nich główną potrzebą było zakupienie fotelika dla niepełnosprawnego Mikołaja, dzięku któremu będzie mógł bezpiecznie rosnąć, bez konieczności ciągłego noszenia go przez rodziców. Specjalnie sprowadzony z Wielkiej Brytanii fotelik już służy małemu chłopcu.

 

Radość dawania każdego roku daje nam ogrom satysfakcji. Jesteśmy dumni, że możemy liczyć na zaangażowanie naszego Zespołu, który nie zawodzi nie tylko na co dzień, podczas wspólnie realizowanych projektów sukcesyjnych, ale też w okazywaniu serca i niesieniu pomocy potrzebującym.