fbpx

„Nadeszły dobre czasy dla franczyzy”

Tak głosi jeden z tytułów znaleziony w sieci na portalu poświęconym franczyzie.
Czy wiesz, jaka była pierwsza polska placówka franczyzowa?
To perfumeria sieci Yves Rocher, otwarta w 1989 roku, czyli na samym początku zmian polityczno-gospodarczych w Polsce. Dwa lata później powstał pierwszy polski franczyzodawca – Mr Hamburger.
Obecnie, po 30 latach od otwarcia wspomnianej wyżej perfumerii Yves Rocher, w Polsce działa 1310 sieci franczyzowych i 83 tysiące franczyzobiorców. Na rynku dominują polskie firmy. Sektor franczyzowy jest miejscem pracy dla blisko 500 tysięcy osób. Eksperci szacują, że w Polsce mamy potencjał na około 1500 sieci franczyzowych.

Rynek franczyzy w naszym kraju określa się jako dojrzały i stabilny.

Czy i Ty jesteś jego częścią? Czy masz sprawdzony pomysł biznesowy i chcesz wejść na rynek, by zacząć rozwijać swoją sieć?

Proponujemy rozwiązania, które zabezpieczą zarówno Ciebie jak i franczyzobiorcę przed negatywnymi skutkami niespodziewanych sytuacji.

Przykładowo, wraz z grupą Eurocash, franczyzodawcą dla około 10 tysięcy firm, uruchomiliśmy program opracowania i wdrożenia indywidualnych planów sukcesyjnych dla franczyzobiorców. Dzięki tym działaniom obie strony mają pewność, że ciągłość działania biznesu franczyzobiorcy zostanie zachowana. A leży to przecież w interesie obu stron.

Dawid Rejmer

Radca Prawny

Członek ACCA

Skontaktuj się:

Zapisz się na nasz comiesięczny newsletter,
a otrzymasz PDF „7 rzeczy, których nie wiesz o zarządzie sukcesyjnym”