FRANCZYZODAWCA
„Nadeszły dobre czasy dla franczyzy”
Tak głosi jeden z tytułów znaleziony w sieci na portalu poświęconym franczyzie.
Czy wiesz, jaka była pierwsza polska placówka franczyzowa?
To perfumeria sieci Yves Rocher, otwarta w 1989 roku, czyli na samym początku zmian polityczno-gospodarczych w Polsce. Dwa lata później powstał pierwszy polski franczyzodawca – Mr Hamburger.
Obecnie, po 30 latach od otwarcia wspomnianej wyżej perfumerii Yves Rocher, w Polsce działa 1310 sieci franczyzowych i 83 tysiące franczyzobiorców. Na rynku dominują polskie firmy. Sektor franczyzowy jest miejscem pracy dla blisko 500 tysięcy osób.
Eksperci szacują, że w Polsce mamy potencjał na około 1500 sieci franczyzowych.
Rynek franczyzy w naszym kraju określa się jako dojrzały i stabilny.
Czy i Ty jesteś jego częścią? Czy masz sprawdzony pomysł biznesowy i chcesz wejść na rynek, by zacząć rozwijać swoją sieć?
- Doradzimy Ci w opracowaniu modelu franczyzowego. Niezbędne jest przygotowanie wszystkich aspektów Twojej franczyzy od strony prawno-finansowej, a także umowy, która będzie dopasowana do Twojego modelu działania. Mówimy stanowcze „nie” szablonom pobieranym z internetu lub skopiowanym z niewiadomego wzorca. One nie zabezpieczą Twoich interesów
- Pomożemy Ci również zabezpieczyć się od wydarzeń losowych u franczyzobiorców. Jeżeli franczyzobiorca prowadzi swój biznes w oparciu o działalność gospodarczą, w przypadku jego choroby lub śmierci tracisz nie tylko partnera biznesowego, ale i dochód.
Proponujemy rozwiązania, które zabezpieczą zarówno Ciebie jak i franczyzobiorcę przed negatywnymi skutkami niespodziewanych sytuacji.
Przykładowo, wraz z grupą Eurocash, franczyzodawcą dla około 10 tysięcy firm, uruchomiliśmy program opracowania i wdrożenia indywidualnych planów sukcesyjnych dla franczyzobiorców. Dzięki tym działaniom obie strony mają pewność, że ciągłość działania biznesu franczyzobiorcy zostanie zachowana. A leży to przecież w interesie obu stron.
Powiązane
Zapisz się na nasz comiesięczny newsletter,
a otrzymasz PDF „7 rzeczy, których nie wiesz o zarządzie sukcesyjnym”