Biznes Assistance – co możesz zyskać

Nieustanne zmiany w przepisach

Czy wiesz, że co roku uchwala się w Polsce kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy stron nowych aktów prawnych?

Rekordowy był rok 2016, kiedy to wprowadzono ponad 35 tysięcy stron nowych przepisów. Ale liczba ta nadal sytuuje Polskę w czołówce krajów UE pod względem zmienności prawa.

Eksperci wyliczyli, że przeczytanie 21,5 tysiąca stron zajęłoby jednej osobie niemal 3 godziny dziennie, gdyby chciała poświęcić na to cały rok. I to przy optymistycznym założeniu, że wystarczą 2 minuty, by przeczytać jedną stronę. Nikt też, oczywiście, nie mówił o czytaniu ze zrozumieniem…

Czy dysponujesz tak dużą ilością wolnego czasu?

Nawet przyjmując, że Twojej firmy dotyczy jedynie część tych zmian. Nie? I pewnie brak czasu nie jest jedyną przeszkodą. Nieustanne zmiany w systemie prawno-podatkowo-księgowym denerwują Cię, frustrują i złoszczą.

Tracisz czas. Tracisz energię. I najczęściej: tracisz pieniądze.

I dlatego chcemy w Twoim imieniu zadbać o to, by Twoja firma działała w zgodzie z aktualnym prawem. Będziesz wiedział na bieżąco „co w prawie piszczy” i które nowe przepisy dotyczą funkcjonowania Twojego biznesu. Co więcej, nie tylko poinformujemy Cię o nowym prawie, ale również doradzimy, jak w danej sytuacji należy postąpić.

Usługa Biznes Assistance dla przedsiębiorców

Dokonujemy inwentaryzacji istniejącego stanu prawnego, czyli:
  • analizujemy istniejące umowy,
  • jeżeli umowy były zawarte wiele lat temu lub były zbyt lakoniczne, zwykle rekomendujemy wprowadzenie zmian
  • jeżeli umowy zawarte są jedynie w formie ustnej, rekomendujemy potwierdzenie zasad, na jakich współpracujecie (pisemna forma umowy)
W obliczu pandemii i wynikających z niej częstych trudności finansowych niektórych firm ważne jest, abyś był przygotowany do ewentualnych sporów prawnych. Wyobraź sobie, że Twój wieloletni kontrahent popadnie w tarapaty finansowe i przestanie Ci płacić. Wówczas, żeby odzyskać należności, z bólem serca pójdziesz do sądu. I niestety, brak umowy w formie pisemnej będzie Ci bardzo utrudniał dochodzenie swoich praw. Naszą dewizą jest profilaktyka. Zdecydowanie lepiej, bezpieczniej i taniej jest zabezpieczyć się zawczasu przed ewentualnymi niekorzystnymi sytuacjami niż zmagać się z nimi, będąc do nich kompletnie nieprzygotowanym. Opiniujemy też warunki nowych umów (np. wyłączenia siły wyższej – Covid-19).
  • Prowadzimy negocjacje w Twoim imieniu.
  • Renegocjujemy warunki umów.
  • Zawieramy ugody przedsądowe.
  • Sporządzamy regulaminy pracy, zapisy o zakazie konkurencji o wynagrodzeniach z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP).
  • Przygotowujemy dokumenty do zwolnienia pracownika (np. dyscyplinarnego).
  • W przypadku pozwu – zawieramy ugodę przedsądową lub reprezentujemy Cię w sądzie.
  • Sprawozdania finansowe, uchwały zarządu.
  • Składanie dokumentów do: sądu, KRS, Urzędu Skarbowego, CRBR, banków i innych urzędów i instytucji.
Spory z kontrahentami, z wierzycielami, z pracownikami, z instytucjami/urzędami.

Jeżeli przygotowujemy pozew albo odpowiedź na pozew dla naszego stałego klienta, to jesteśmy w stanie dobrać najlepsze argumenty z uwagi na to, że dobrze znamy specyfikę jego sytuacji.

Dla naszych klientów prowadzimy spory sądowe na preferencyjnych warunkach kosztowych.
W ramach stałej obsługi prawnej świadczymy klientom dużo szerszą pomoc niż tylko prawna.

  • Analizujemy Twoją sytuację w aspektach prawnych, podatkowych i biznesowych.
  • Nie musisz korzystać z usług kilku kancelarii.
  • Oszczędzasz czas i pieniądze.

Dawid Rejmer

Radca Prawny

Członek ACCA

Skontaktuj się:

Zapisz się na nasz comiesięczny newsletter,
a otrzymasz PDF „7 rzeczy, których nie wiesz o zarządzie sukcesyjnym”

W tym przypadku zasada, że jeżeli coś jest dla wszystkich, to jest dla nikogo, zdecydowanie nie obowiązuje. Mamy zespół wyspecjalizowany w wielu dziedzinach prawa i finansów. Dzięki temu umiejscawiamy daną sprawę w szerszym kontekście biznesowym. Współpracujemy też w razie potrzeby z grupą prawników specjalizujących się w specyficznych, wąskich zagadnieniach.

Czy biznes wart kilkadziesiąt milionów złotych rocznie może przestać istnieć z dnia na dzień?

Jeden z naszych klientów, działający na rynku od wielu lat, dowiedział się pewnego pięknego wiosennego dnia, że urząd regulujący działalność w jego branży ma zamiar cofnąć mu koncesję.

Powód?
Okazało się, że zalega z podatkiem. Niedużą kwotą, o której jego księgowa niebacznie zapomniała. Kolejnym ogniwem w łańcuchu niefortunnych zdarzeń był fakt, że inna osoba w firmie zapomniała zareagować na korespondencję wzywającą do zapłaty przeterminowanej kwoty. Znasz takie sytuacje. Samo życie.

Efekt?
Nasz klient trafił do sądu za przestępstwo karno-skarbowe. Wówczas urząd skarbowy zaproponował mu polubowne załatwienie sprawy, czyli podpisanie dobrowolnego poddania się odpowiedzialności i opłacenie wszelkich należności. Klient – nieświadomy konsekwencji – podpisał wszystkie dokumenty. Natychmiast zgłosił się do niego wspomniany wyżej urząd z informacją, że w zaistniałej sytuacji są niestety zmuszeni cofnąć mu koncesję.
Gdyby nasz klient wiedział przed podpisaniem dokumentów, jakie spotkają go konsekwencje!

Słowa: „Gdybym to wiedział wcześniej!” padają w naszej kancelarii niemal codziennie z ust zdesperowanych przedsiębiorców.

Konsultacja prawna w małej sprawie może Cię zabezpieczyć przed potężnym problemem.

Przewaga stałej współpracy

Są sytuacje, w których liczy się szybkość reakcji. Jak podczas meczu: gdy zawodnik jest w posiadaniu piłki, nie ma czasu, by szukać partnera, któremu ją poda – on musi być gotowy, by od razu ją przejąć. Inaczej drużyna traci piłkę.
Podobnie w biznesie. Często trzeba reagować błyskawicznie. Mieć partnera gotowego, by wejść do akcji. To właśnie oznacza stałą współpracę. Czasami w firmie dzieją się rzeczy, które wymagają natychmiastowej reakcji. Wtedy nie ma czasu do stracenia. Jeżeli w podbramkowej sytuacji zaczynasz szukać sprawdzonego prawnika, prosić znajomych o rekomendacje, umawiać się na spotkania… już przegrałeś mecz.
Współpracując z klientem na stałe, znamy jego sytuację i kontekst danej sprawy. Nasz zespół może podjąć działanie bez zwłoki, tym samym zwiększając szanse na sprawne i szybkie rozwiązanie.
Obsługa prawna

Podejście probiznesowe, czyli jaka jest Twoja potrzeba biznesowa?

Czy rozwiązanie poprawne jest zawsze optymalne?

Zetknęliśmy się ostatnio z sytuacja, która sprawiła, że zadaliśmy sobie takie właśnie pytanie. Właściciele firmy (nestorzy) będący obecnie w procesie sukcesji, przenieśli notarialnie udziały na jedno z dzieci na podstawie umowy darowizny. Uczynili tak po otrzymaniu pozytywnej opinii prawnej. Okazało się jednak, że to rozwiązanie, choć poprawne z punktu widzenia prawa, nie było dla nich korzystne ze względu na przyszłe konsekwencje finansowe. Nie mieli oni świadomości, co wiąże się z wykorzystaniem tego konkretnego instrumentu prawnego i nie zostali o tym poinformowani.

Pojawiają się dwa pytania:

Ustawodawca przewiduje różne konstrukcje prawne, które w danym momencie można wykorzystać. Naszą rolą jest doradzić, które będą najlepsze dla Ciebie.

Twoje korzyści ze współpracy z nami: - analizujemy dane rozwiązanie pod kątem tego, czy jest poprawne - i zarazem, czy jest ono najkorzystniejsze dla Ciebie, biorąc pod uwagę skutki krótko- i długoterminowe

Nasza obsługa prawna jest zawsze dopasowana do specyfiki Twojego biznesu.

Biznes Assistance – abonament

Ile kosztuje obsługa prawna firmy?
Masz do wyboru abonament obejmujący 5, 10 lub 15 godzin naszych usług w miesiącu. Jeżeli jest potrzeba, pracujemy więcej godzin miesięcznie niż się umówiliśmy. Jeżeli pracujemy mniej, to niewykorzystane godziny przechodzą na następny okres rozliczeniowy.