Fundacja Rodzinna – jak pomnożyć i zabezpieczyć majątek na pokolenia?
20 marca w Klubie Inteligencji Biznesu odbyło się arcyciekawe spotkanie poświęcone możliwościom pomnażania i zabezpieczenia swojego majątku z wykorzystaniem fundacji rodzinnej. Tematyka spotkania adresuje potrzeby zarówno właścicieli firm, zwłaszcza rodzinnych, jak też wszystkich, którzy posiadają majątek, który chcą chronić w sposób szczególny lub go reinwestować i generować dodatkowe dochody.
Spotkanie w pięknych przestrzeniach Salonu Balamonte w Warszawie poprowadziła znana dziennikarka Monika Richardson. Eksperci prawa i praktycy biznesu, dr Małgorzata Rejmer i dr Dawid Rejmer z Kancelarii Finansowej LEX omówili istotę i cele fundacji rodzinnej. Na przykładach wziętych z życia omówili też funkcje, jakie fundacja rodzinna może pełnić.
Jakie funkcje może pełnić fundacja rodzinna?
- wehikułu sukcesyjnego,
- platformy inwestycyjnej,
- skarbca rodzinnego,
- family office.
Warto wiedzieć, że fundacja rodzinna może pełnić różnorodne funkcje, w zależności od potrzeb fundatora. Dodajmy, że elastyczność rozwiązań prawno-podatkowych sytuuje polskie rozwiązanie w czołówce najbardziej atrakcyjnych w Polsce i na świecie.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomnażaniem i zabezpieczeniem swojego majątku do obejrzenia relacji z wydarzenia.
Co znajdziesz w nagraniu?
W materiale znajduje się wiele praktycznych wskazówki dotyczące założenia fundacji rodzinnej. Oglądając relację, można uzyskać odpowiedzi m.in. na pytania:
- Czym jest fundacja rodzinna w kontekście funkcji wehikułu sukcesyjnego, platformy inwestycyjnej i skarbca rodzinnego?
- Dla kogo jest fundacja rodzinna?
- Jakie są inne rozwiązania sukcesyjne?
- Jakie jest znaczenie firm rodzinnych w Polsce i jakie są ich główne wyzwania?
- Dlaczego nie należy traktować fundacji rodzinnej jako narzędzia do optymalizacji podatkowej?
Cały materiał znajdziesz TUTAJ.