fbpx
Fundacja rodzinna bez tajemnic – webinar

Fundacja rodzinna bez tajemnic

Wiele się ostatnio mówi o fundacji rodzinnej, ponieważ możliwość jej założenia wejdzie w życie już 22 maja.

Czy fundacja rodzinna jest dla Ciebie i Twojej firmy najlepszym rozwiązaniem?

Czy będzie dobrym sposobem na zabezpieczenie Twojego majątku firmowego i rodzinnego?

Czy dzięki niej uda się efektywnie zbudować wielopokoleniowe przedsiębiorstwo?

Czy faktycznie fundacja rodzinna pozwoli zachować wartości ważne dla rodziny i rozciągnąć wpływ fundatora na firmę w następnych pokoleniach?

W odpowiedzi na liczne pytania przedsiębiorców postanowiliśmy zorganizować webinar, na którym rozłożymy temat fundacji rodzinnej na czynniki pierwsze.

Omówimy następujące tematy:

  • Cele założenia fundacji rodzinnej
  • Korzyści dla fundatora i beneficjentów (podatkowe, w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, w zakresie zachowku)
  • Jak założyć fundację?
  • Dla kogo fundacja jest dobrym rozwiązaniem?

📍Webinar zakończymy sesją pytań i odpowiedzi.

Dlaczego Kancelaria Finansowa LEX?

  • Fundacja rodzinna jest częścią koncepcji sukcesyjnej, a jest to nasza główna specjalizacja. Posiadamy ponad 25-letnie doświadczenie w tym zakresie;
  • Aktywnie uczestniczyliśmy w konsultacjach z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, Ministerstwem Finansów oraz Ministerstwem Sprawiedliwości na etapie projektowania ustawy o fundacji rodzinnej;
  • Oferujemy kompleksowe wsparcie, począwszy od założenia fundacji rodzinnej poprzez obsługę prawną i księgową w trakcie jej funkcjonowania.

Proponujemy konkretne rozwiązania, które pozwolą wykorzystać w pełni nowy instrument prawny. Odpowiednio zastosowany, może stać się atrakcyjnym sposobem na:

– przedłużenie ciągłości firmy,

– akumulację kapitału a zarazem zaspokojenie bieżących potrzeb rodziny,

– zapewnienie realnego wpływu fundatora na firmę w następnych pokoleniach.

Termin:

29 maja (poniedziałek) g. 11:00 – ZAPISZ SIĘ TUTAJ

 

Prowadzący:

Dawid Rejmer – doktor nauk prawnych, partner i sukcesor w Kancelarii Finansowej LEX.

Radca prawny specjalizujący się w sukcesji biznesu i prawie handlowym. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie wykłada na studiach podyplomowych. Członek ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Lider wielu międzynarodowych i krajowych projektów mających na celu wdrożenie kompleksowych rozwiązań prawno-finansowych.

Małgorzata Rejmer – doktor nauk prawnych, specjalista w zakresie prawa cywilnego, a w szczególności prawa spadkowego i handlowego. Autorka rozprawy na temat sukcesji przedsiębiorstwa w polskim systemie prawnym.

Praktyk zajmujący się kompleksową obsługą przedsiębiorców. Osobiście opracowała koncepcję oraz efektywnie wdrożyła plany przekształcenia w ponad 200 firmach w Polsce. Aktywnie doradza klientom w zakresie rozrządzeń testamentowych.

ZAPRASZAMY!