fbpx
URODZINY 2022 w Toruniu

15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2022  już za nami.

W tym roku największa krajowa konferencja przedsiębiorców rodzinnych gościła w Toruniu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych

Do Torunia przyjechało kilkuset przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów. Zjazd obfitował w liczne sesje plenarne, warsztaty i debaty, a tematem wiodącym była przyszłość biznesu rodzinnego. Był to też doskonały czas na dyskusje, integracje i networking w rodzinnym gronie. 

Celem Zjazdu było – jak zawsze – ukazanie znaczenia przedsiębiorczości rodzinnej w gospodarce kraju oraz podkreślenie międzynarodowych aspiracji polskiego biznesu. Tegoroczny temat przewodni brzmiał: CZAS TRANSFORMACJI. Prelegenci razem z uczestnikami szukali odpowiedzi na pytanie: „Jak zmiany makro wpływają na mikro?”.

Podziękowanie dla Dawida Rejmera

Prawdziwą radość sprawiło nam podziękowanie, które otrzymał podczas Zjazdu Dawid Rejmer za wieloletnie zaangażowanie i wielki wkład w pracę społeczną na rzecz Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. IFR od lat wspiera budowanie w Polsce wolności gospodarczej, państwa prawa i społeczeństwa obywatelskiego, którego filarem jest środowisko firm rodzinnych. To ważne dla nas wartości. 

Aukcja charytatywna na rzecz Czepczyński Family Foundation

Toruński Zjazd wyróżnił się również dzięki akcji charytatywnej na rzecz Czepczyński Family Foundation, w której mieliśmy zaszczyt i przyjemność wziąć aktywny udział. 

Czepczyński Family Foundation to spełnienie marzeń Justyny i Artura Czepczyńskich, przedsiębiorców i rodziców trójki dzieci.

Środki pozyskane z aukcji Fundacja przeznaczy na 2 projekty ukierunkowane na działania edukacyjne wśród dzieci:

  • ABC Empatii – projekt, który ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i kształtowanie pozytywnych postaw.
  • ABC Ekonomii – autorski projekt Artura Czepczyńskiego mający za zadanie upowszechnianie edukacji ekonomicznej dzieci – przedszkolaków (5- i 6- lat) oraz uczniów szkół podstawowych (klas 1-3).

Podczas aukcji wylicytowaliśmy 2 obrazy:

Pierwszy z nich, zatytułowany „Ptaki wracają”, powstał w ramach projektu „Gdzie jest mój dom”. Jego autorem jest Taras Keb – ukraiński artysta ze Lwowa. Wystawia swoje prace w Ukrainie, Polsce, Francji, Kanadzie i innych krajach.

Drugi to miedzioryt zatytułowany „Moc”, autorstwa Grzegorza Bieniasa. Artysta jest absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i do chwili obecnej prowadzi Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa macierzystej uczelni. Wystawia swoje prace w wielu polskich i zagranicznych galeriach.

To dla nas ogromna radość, że możemy być częścią tak pięknej inicjatywy.