fbpx
KF-Lex w programie "Szczerze o pieniądzach" (Polsat News)

Zapraszamy na rozmowę Ernesta Bodziucha z Dawidem Rejmerem, wiceprezesem Inicjatywy Firm Rodzinnych, partnerem i sukcesorem Kancelarii Finansowej Lex, której tematem przewodnim jest kondycja firm w kryzysie spowodowanym pandemią COVID19.

Jak radzą sobie firmy różnych branż w obecnej sytuacji gospodarczej? Czy firmom rodzinnym jest lepiej? Co jest największym problemem przedsiębiorców oprócz bieżących problemów operacyjnych?

Znaczna część rozmowy poświęcona jest również wsparciu w ramach Tarczy Antykryzysowej PFR. Pula, która była przeznaczona dla firm przy okazji pierwszej fali pandemii nie została wykorzystana, czy program pomocowy powinien być zmodyfikowany, a jeśli tak – to jak?

„Pierwszej pomocy jakiej biznes by oczekiwał, to nie szkodzenie gospodarce. Poprzez szkodzenie mamy na myśli przede wszystkim wprowadzanie nowych podatków. W czasie pandemii jakiekolwiek zmiany w ustawach podatkowych czy w ordynacji podatkowej powinny być wstrzymane. To nie jest czas na przystosowywanie się do nowych cen transferowych czy opodatkowania spółek komandytowych (…). Wstrzymajmy się z regulacjami, które mają zmieniać stan prowadzenia biznesu w Polsce.”

Dawid Rejmer
KLIKNIJ I ZOBACZ PROGRAM

Zapraszamy!

Link:

https://tygodnik.polsatnews.pl/news/2020-11-21/kazdy-kryzys-to-szansa-jak-zmieni-sie-rynek/