fbpx
Fundacje Rodzinne – konsultacje dotyczące projektu ustawy

Fundacje Rodzinne – czy to rozwiązanie jest dobre dla mojej firmy?

Serdecznie zapraszamy na webinar Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych dla przedsiębiorców rodzinnych w ramach konsultacji społecznych projektu ustawy o fundacjach rodzinnych przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Webinar poprowadzą wiceprezesi stowarzyszenia IFR: Dawid Rejmer i Tomasz Budziak, którzy od dłuższego czasu bezpośrednio uczestniczą w procesie przygotowywania i konsultowania nowych regulacji z resortem gospodarczym.

Odpowiedzi i wyjaśnień dotyczących ustawy o Fundacji Rodzinnej udzieli Podsekretarz Stanu Ministerstwa – dr Marek Niedużak wraz z ekspertami: Grzegorzem Płatek (Dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych) oraz Katarzyną Skrzek (Radca Prawny w Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych). Dodatkowo głos zabierze Piotr Grabowski (Radca Prawny) oraz zaproszeni przedsiębiorcy rodzinni.

Uczestnicy będą mieli okazję zadać pytania przedstawicielom Ministerstwa i skomentować wypowiedzi panelistów.

Żeby najlepiej wykorzystać tę okazję do konsultacji zachęcamy wcześniej do:
  1. Zapoznania się z krótkim omówieniem kluczowych tematów, które przygotował partner strategiczny IFR – Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych: http://bit.ly/FR-podsumowanie-GWLAW
  2. Wypełnienie krótkiej ankiety, w celu poznania opinii przedsiębiorców na kluczowe zagadnienia projektu ustawy: https://forms.gle/KMBK4kMT8cJSZsDe6
  3. Osoby, które nie brały udziału w pierwszym webinarium z 30 marca 2021 r., zachęcamy do odsłuchania. To dobre wprowadzenie i omówienie do dyskusji: https://youtu.be/JBTCm3yuJRE
  4. Zapoznania się z projektem ustawy o fundacji rodzinnej: http://bit.ly/FR-projekt-ustawy

ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ – TUTAJ

Kiedy?

📆 7 kwietnia 2021 o godzinie 11:00

O PROWADZĄCYCH:

Dawid Rejmer

Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Radca prawny specjalizujący się w sukcesji biznesu oraz prawie handlowym. Sukcesor w firmie doradczej Kancelaria Finansowa LEX. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie wykłada obecnie na studiach podyplomowych. Członek ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Lider wielu międzynarodowych i krajowych projektów mających na celu wdrożenie kompleksowych rozwiązań prawno-finansowych.

Tomasz Budziak

Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. Współzałożyciel i Partner Zarządzający KBA Sp. z o.o. Doradca wielu polskich i zagranicznych rodzin biznesowych. Od 1990 roku ma w dorobku kilkaset projektów doradczych. Uzyskał tytuł Certified Management Consultant. Wieloletni członek władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych. Praktyk wprowadzający na polski rynek globalne marki, w tym należące do najbogatszych rodzin w Europie. Współpracował przez lata z czołowymi polskimi grupami kapitałowymi kontrolowanymi przez rodziny. Poznał w ten sposób różne modele stosowane od pokoleń do przekazywania wartości biznesowej i intelektualnej następnym pokoleniom. Przewodniczący i członek rad nadzorczych oraz rad rodzinnych polskich firn rodzinnych prowadzących działalność międzynarodową. Członek Private Wealth Group Nexia International.

 

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Zapraszamy!