Nie wiesz jak uchronić firmę przed możliwym “trzęsieniem ziemi”? To szkolenie jest dla Ciebie! Zapraszamy do udziału w webinarium dedykowanemu działalności firm w czasach załamania gospodarczego – 20 stycznia 2021 r., godzina 12.00!

Pandemia w istotny sposób zachwiała gospodarką polską i światową. Są branże szczególnie dotknięte jej skutkami. Wiele firm stoi na skraju bankructwa. Są także takie branże, które wypłynęły na kryzysie lub wzmocniły swoją pozycję. Jest to prawidłowość ekonomiczna charakterystyczna dla każdego załamania gospodarczego. Większość firm działa, choć ich właściciele z niepokojem patrzą w przyszłość i zadają sobie pytanie, czy mogą coś zrobić, tu i teraz, żeby przygotować swój biznes na przewidywane “trzęsienie ziemi”? Okazuje się, że tak. I o tym będzie mowa podczas webinarium.

Uczestnicy dowiedzą się, jakie działania o charakterze operacyjnym, strukturalnym i strategicznym może podjąć każdy przedsiębiorca, aby zminimalizować ryzyko upadku lub utraty istotnej części majątku.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/334360830876840


Aby wziąć udział w webinarium, należy zarejestrować się klikając w link:
https://kancelarialex.clickmeeting.com/webinariu…/register


Webinarium poprowadzi Dawid Rejmer, partner i sukcesor w Kancelaria Finansowa LEX. Radca prawny specjalizujący się w sukcesji biznesu oraz prawie handlowym. Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie wykłada na studiach podyplomowych. Członek ACCA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania. Lider wielu międzynarodowych i krajowych projektów mających na celu wdrożenie kompleksowych rozwiązań prawno-finansowych. Wiceprezes ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej firmy rodzinne – Inicjatywa Firm Rodzinnych.


Agenda webinarium:

1. Przewidywania ekonomistów co do sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie.

2. Działania profilaktyczne operacyjne
a. analiza umów z kontrahentami (umowy w formie pisemnej, umowy bez zachowania formy pisemnej);
b. system monitoringu realizowania zobowiązań przez przedsiębiorcę i na rzecz przedsiębiorcy.

3. Działania strukturalne
a. analiza formy prawnej i ryzyk związanych z jej niewłaściwym doborem;
b. wdrożenie bezpieczniejszej struktury organizacyjnej poprzez utworzenie lub wydzielenie spółek operacyjnych / technicznych;
c. wpływ zmian podatkowych na dochodowość biznesu.

4. Działania strategiczne – sukcesja w dobie kryzysu
a. gotowość sukcesyjna rodziny;
b. gotowość sukcesyjna firmy;
c. gotowość sukcesyjna nestora;
d. gotowość sukcesyjna sukcesora.

5. Czas na wdrożenie rozwiązań prawnych.

6. Sesja pytań i odpowiedzi.

Czas webinarium: 1,5 godziny (wraz z sesją pytań)

Webinarium dedykowane jest właścicielom firm oraz ich następcom, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę o metody bezpiecznego i odpowiedzialnego prowadzenia biznesu.
Szkolenie jest bezpłatne. 

Zapraszamy!

ZAPISUJĘ SIĘ – klik